e8-booster

E8 Booster for Teachers

Przygotowujesz Ósmoklasistów do ich pierwszego poważnego egzaminu językowego? Wspaniale! To ogromna odpowiedzialność, ale też niesamowita przygoda. Muszę Ci jednak powiedzieć, że nieczęsto zdarza mi się obserwować na prawdę DOBRE kursy przygotowujące do E8 w szkołach językowych. Dlaczego? Często kładą nacisk na nie te kompetencje, które realnie są uczniom potrzebne, skupiają się nadmiernie na samym arkuszu i unikają kreatywnych rozwiązań. Uczą rozwiązywać arkusz. Słowem - tracą z oczu najważniejszy cel, jakim jest NAUKA JĘZYKA, który będzie sprawdzony podczas egzaminu.

Czy też popełniasz te błędy?

Trudno nie wpaść w przynajmniej jedną z pułapek, którą zastawia na nas przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Sama, przyznaję, musiałam wygrzebywać się z niejednej z nich... To nic złego, uczymy się przecież przez całe życie, również na własnych błędach. Sprawdź, więc czy poniższe pułapki odnoszą się także do Ciebie:

e8 booster pułapki

- pracujecie głównie na repetytorium i przerabiacie dział za działem;
- Twoi uczniowie uczą się słówek do danego działu na pamięć;
- wyjaśniasz zadanie, uczniowie je robią, sprawdzacie i idziecie dalej;
- zostawiasz pisanie "na później" (bo na razie za mało umieją...) lub pomijasz je, licząc że jakoś sobie poradzą i "coś napiszą";
- uczniowie mówią niewiele po angielsku (bo robicie zadania);
- uczycie się wyłącznie schematów rozwiązywania zadań egzaminacyjnych;
- uczniowie nie potrafią wykorzystać nabytej wiedzy poza kontekstem egzaminu;
- egzamin to poważna sprawa, więc na zajęciach powinno być poważnie (zabawa jest dla dzieci!).

Widzisz siebie i swoje zajęcia w którymś z powyższych opisów?
Nie panikuj! Czytaj dalej!

A może spróbujesz inaczej?

Głębokie przetwarzanie

Uczniowie aktywnie przetwarzają egzaminacyjne treści i zagadnienia, dzięki którym ROZUMIEJĄ i POTRAFIĄ je stosować także poza egzaminem.

Więcej niż repetytorium

Na repetytorium nie kończy się świat - spróbuj wyciągnąć zadania poza nie i daj im nowe życie, które będzie dużo bardziej aktywizujące.

Rozwój umiejętności i kompetencji

Egzamin to nie wszystko! Nie trać z oczu najważniejszego celu, jakim jest NAUKA JĘZYKA W CELU KOMUNIKACJI.

Krok po kroku

Żeby skutecznie rozwiązywać zadania, trzeba czasem cofnąć się o krok i rozebrać je na mniejsze części. Przeprojektować je, a czasem nawet... pozwolić uczniom stworzyć je na nowo!

Zabawa i zaangażowanie

W natłoku przygotowań łatwo zapomnieć o tym, że język i komunikacja powinny sprawiać radość i angażować do poznawania świata - zmienimy to!

Aktywność po stronie ucznia

To Twoi uczniowie mają ciężko pracować, nie Ty. Mniej kserowania, mniej przygotowywania i wymyślania. Oddaj proces w ręce uczniów!

E8 Booster krok po kroku

Kurs E8 Booster dla lektorów to moja odpowiedź na najczęstsze błędy, które obserwuję podczas tych kursów. Chcę dać Ci kreatywne i efektywne narzędzia, dzięki którym przygotowanie do egzaminu będzie skuteczne i głębokie, a uczniowie będą uczyć się komunikacji.

Zaplanowałam 6 modułów kursu w formie video, który przeprowadzi Cię przez projektowanie kreatywnych i aktywizujących uczniów zadań przygotowujących do egzaminu ósmoklasisty.

Każdy moduł to:

- kilka krótszych lekcji przedstawiających dane zagadnienie
- mnogość pomysłów na praktyczne zastosowanie umiejętności egzaminacyjnych na Twoich zajęciach
- dodatkowe zagadnienia metodyczne

Sprawdź, co dokładnie znajduje się w każdym module:

e8 booster krok po kroku

Moduł 1 - o egzaminie

Dowiedz się kluczowych informacji dotyczących wyglądu egzaminu, sposobu oceniania oraz wymagań w roku szkolnym 2022/23

Moduł 2 - słuchanie

Podpowiem Ci, w jaki sposób prowadzić ćwiczenia ze słuchania by uzyskać więcej zaangażowania ze strony uczniów i wspierać ich kompetencje słuchania ze zrozumieniem. Podpowiem też, jak wprowadzać do słuchania i sprawdzać skutecznie wykonanie zadań.

Moduł 3 - czytanie

Przedstawię Ci moje sprawdzone sposoby na przepracowywanie zadań z czytania ze zrozumieniem i angażowanie uczniów w pracę z nimi. Podpowiem też co nieco o poprawianiu błędów podczas głośnego czytania.

Moduł 4 - środki i funkcje językowe

Zajmiemy się dwoma istotnymi elementami egzaminu, podsunę Ci strategie na aktywizację uczniów i wspieranie ich kreatywności. Skupimy się na przeniesieniu treści egzaminacyjnych do gier i zabaw komunikacyjnych.

Moduł 5 - pisanie tekstów

Opowiem Ci o moim autorskim modelu nauczania pisania egzaminacyjnego. Twoi uczniowie zyskają solidną bazę i pewność siebie w zakresie pisania, a Ty zestaw materiałów do pracy z nimi.

Moduł 6 - praca z arkuszami

Na koniec przyjrzymy się samym arkuszom i sposobom na pracę z nimi podczas zajęć w szkole językowej. Kreatywnie, niebanalnie - nadal jednak w jasno wyznaczonym kierunku.

Czym E8 Booster różni się od innych szkoleń?

E8 Booster for Teachers to zestaw NARZĘDZI, który ma pomóc Ci wprowadzić Twoje przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty na wyższy poziom. Pokażę Ci, jak zaktywizować Twoich uczniów i odejść od oklepanych zadań i przerabiania arkuszy zadanie po zadaniu. Będziesz ze swoimi uczniami pracować głębiej, a wynik egzaminu będzie tylko formalnością - Twoi uczniowie będą znali JĘZYK i będą potrafili go używać (również, a nie wyłącznie) na egzaminie.

Zgarnij bonusy!

Chcę wyposażyć Cię w pełen pakiet narzędzi do prowadzenia SKUTECZNYCH i AKTYWIZUJĄCYCH zajęć przygotowujących do EGZAMINU ÓSMOKLASISTY. Dlatego przygotowałam dla Ciebie kilka bonusów!

E-book ze wszystkimi pomysłami

Wiem, że czasem ciężko wrócić do nagrań, dlatego przygotowałam dla Ciebie e-booka do pobrania, w którym znajdziesz opis wszystkich przedstawionych pomysłów (grubo ponad 60 konkretnych aktywności!).

Baza ćwiczeń i pełen arkusz E8

Oprócz pomysłów w e-booku, w panelu znajdziesz też bazę templatek do wydruku oraz pełen arkusz E8, który możesz wykorzystać na swoich zajęciach.

Webinar o nauczaniu słownictwa

Czy koniecznie trzeba wykuwać na pamięć listy słówek z repetytorium? A może da się inaczej? Dorzucam więc zapis webinaru o nauczaniu słownictwa przed egzaminem ósmoklasisty.

Dołącz do kursu!

Wszystkie materiały będą dostępne dla Ciebie 14 października - zakup w przedsprzedaży i miej to już na swojej liście! Zgarnij też dodatkowy bonus!

E8 Booster for Teachers

Kurs dla lektorów, którzy chcą prowadzić kreatywne i efektywne zajęcia
przygotowujące do egzaminu E8.
299
 • roczny dostęp do 6 modułów kursu
 • podsumowujący e-book zawierający wszystkie pomysły ze szkoleń
 • BONUS PRZEDSPRZEDAŻ: mini-szkolenie o skutecznych i atrakcyjnych rozgrzewkach językowych
 • BONUS: pełen próbny arkusz E8
 • BONUS: templatki i wzory wybranych aktywności do druku
 • BONUS: zapis webinaru o nauczaniu słownictwa w grupach E8
 • imienny certyfikat
Przedsprzedaż

E8 Booster for Teachers

Kurs dla lektorów, którzy chcą prowadzić kreatywne i efektywne zajęcia
przygotowujące do egzaminu E8.
299
 • roczny dostęp do 6 modułów kursu
 • podsumowujący e-book zawierający wszystkie pomysły ze szkoleń
 • BONUS: pełen próbny arkusz E8
 • BONUS: templatki i wzory wybranych aktywności do druku
 • BONUS: zapis webinaru o nauczaniu słownictwa w grupach E8
 • imienny certyfikat

Sprawdź, co inni mówią o moich szkoleniach

Czy E8 Booster for Teachers jest dla Ciebie?

E8 Booster for Teachers jest dla Ciebie, jeśli:

- przygotowujesz uczniów do egzaminu ósmoklasisty w szkole językowej (lub masz taki zamiar)
- szukasz sposobów na efektywną naukę do egzaminu
- potrzebujesz wsparcia w wymyślaniu aktywności, które pozwolą uczniom pracować "głębiej"
- nie chcesz opierać się wyłącznie na testach i repetytorium
- zależy Ci by wynik egzaminu odzwierciedlał faktyczne kompetencje uczniów i by Ci potrafili mówić po angielsku
- widzisz wartość w nieszablonowych zajęciach, które wspierają kreatywność i kompetencje XXI w.
- chcesz rozwijać swój lektorski warsztat
- znajdziesz kilka godzin na przepracowanie modułów kursu
e8 booster czy dla ciebie

To dla mnie! Chcę dołączyć!

Wciąż nie masz 100% pewności?

Dołącz do webinaru otwierającego kurs 13 października - o nauczaniu słownictwa grup E8 i przekonaj się, czy ta wiedza (i sposób jej przekazania) jest dla Ciebie!

Szkoleniowe FAQ

Każdy moduł to treści video o łącznej długości 1-2h każdy. Łącznie masz więc do przepracowania ponad 6h szkolenia – możesz zrobić to w jeden dzień, ale też rozłożyć sobie pracę na kilka etapów. 

Całość materiałów będzie dostępna na platformie kursowej 13 pażdziernika – czyż to nie rewelacyjny plan na prezent na dzień nauczyciela? Pamiętaj, że kupując E8 Booster w przedsprzedaży, otrzymasz dostęp także dopiero 13 października. Dostęp do wszystkich materiałów otrzymujesz na rok.

Oczywiście. Wpisz odpowiednie dane podczas składania zamówienia, a faktura przyleci do Ciebie natychmiast po opłaceniu kursu. Fakturka nie przyszła? Sprawdź SPAM, a następnie napisz do mnie na hello@olamarchwian.pl

Jestem w 100% pewna wartości, którą oferuję. Dlatego jeśli uznasz, że moje szkolenie nie było dla Ciebie wartościowe i nie powinnam brać za nie od Ciebie pieniędzy, napisz do mnie, a ja zwrócę Ci całą wpłaconą kwotę. Bez trudnych formularzy i nadmiernego zadawania pytań.

Ciągle testuję różne formy sprzedaży i sprawdzam, na które się decydujecie. Obserwuję, że pakiety grupowe cieszą się małą popularnością i szkoły raczej obchodzą ten system i decydują się na zakup szkolenia indywidualnego. Masz więc dwie opcje – albo wykupujesz szkolenie osobno dla każdego swojego lektora (każdy ma wówczas swój login i hasło) lub kupujesz jedno dla wszystkich  (współdzielicie login i hasło) 😉 

Swoje treści kieruję głównie do lektorów pracujących w prywatnych szkołach językowych lub udzialających korepetycji. Moje pomysły są zaprojektowane pod mniejszą liczbę osób, jednak nie oznacza to, że nie przydadzą się także osobie pracującej w grupach szkolnych. Nie jestem w stanie zagwarantować jednak 100% adekwatności.

Dowiedz się o mnie więcej!

Ola Marchwian

 Nazywam się Ola Marchwian i jestem Metodykiem.

Prowadzę własną działalność metodyczną pod przykrywką bloga Metodyka Języka. W jego ramach prowadzę szkolenia i webinary, nagrywam podcast i dzielę się wiedzą poprzez artykuły, lajwy i wpisy na mediach społecznościowych.
Pomagam również właścicielom małych szkół językowych wprowadzać znaczące zmiany w ich biznesach. Wspieram poprzez indywidualne konsultacje, zdalne hospitacje oraz projektowane na miarę szkolenia dla ich kadry czy sesje Q&A. Nazywam to fuchą „Metodyka na godziny” – fajnie brzmi, nie?
Moim celem jest sprawiać, by żyło się prościej. Nie będę namawiać Cię do zmiany wszystkiego, co teraz robisz. Raczej wskażę Ci małe miejsca, których poprawa przyniesie wielkie zmiany. Mam luz i dystans do siebie, na pewno zobaczysz to w trakcie wszystkich moich szkoleń. Nie twierdzę też, że wiem już WSZYSTKO. Ciągle się szkolę i szukam nowych dróg rozwoju.
A prywatnie? Jestem mamą małego ssaka, szczęśliwą żoną i fanatyczką zimowego szaleństwa. Pochłaniam książki i słodycze – z podobnym zapałem!