Stwórz swój własny awatar bitmoji

Paper teacher, czyli twój własny awatar!

To niesamowite jak prosty to pomysł, a jak ogromny wpływ miał na atrakcyjność moich zajęć! Szczególnie kiedy nauczanie przeniosło się do strefy online i część uczniów nieco tęskni za fizyczną obecnością swojego ulubionego lektora czy nauczyciela. Podsunęłam pomysł stworzenia własnego awatara bitmoji moim lektorkom podczas jednego z naszych onlinowych szkoleń i muszę przyznać, że temat rozrósł się ponad miarę… Ale cóż… Nikogo nie winię i nie wytykam palcami, bo sama z uporem maniaka wtykam swoją postać wszędzie gdzie uważam, że będzie ładnie wyglądać. 

Co to w zasadzie jest?

Pomysł przyjął się już jakiś czas temu w Stanach i teraz, podczas pandemii, wraca ze zdwojoną siłą. O co ten cały szum? O papierowo-komiksową wersję Ciebie! Dostępną w wielu wersjach – od zróżnicowanych fryzur i ubrań, po niesamowite aktywności, w których twoja postać jest przedstawiona. I może jestem dziwna (pewnie trochę tak….), ale dla mnie jest to studnia bez dna pomysłów na wykorzystanie papierowej mnie w celu uatrakcyjnienia, a nawet stworzenia nowej jakości, zajęć z dzieciakami.

Spotkałam sporo blogowych pomysłów na wykorzystanie bitmoji między innymi w spersonalizowanych kartach pracy, które podczas zamkniętych szkół trafiają do uczniów. Bądź częścią tego ruchu i już teraz stwórz swojego nowego awatara! A mnóstwo pomysłów na jego wykorzystanie znajdziesz w moim kolejnym artykule.

Jak stworzyć własny awatar bitmoji?

Ale po kolei… Zacznijmy od tego w jaki sposób można stworzyć sobie taką papierową wersję siebie (nie bez przyczyny mówię o “papierowej wersji – w stanach to zjawisko funkcjonuje jako “paper teacher”). Od razu uprzedzam, zarezerwuj sobie większą ilość czasu na ten projekt. I to nie dlatego, że jest on jakoś specjalnie skomplikowany! Raczej dlatego, że to wciąga! To trochę jak z simsami – masz możliwość wykreowania nowej postaci i w dodatku będzie ona wyglądała jak ty! 

Co trzeba więc zrobić? Przygotuj swojego smartfona, to od niego zaczniemy. 

  1. ściągnij aplikację “BITMOJI”

Znajdziesz ją bez trudu w sklepie play lub apple store, aplikacja powinna działać na obydwu systemach operacyjnych. Pobierz aplikację i otwórz ją

  1. Utwórz konto podając swoje swój adres e-mail lub zaloguj się za pomocą snapchata. Aplikacja poprosi Cię o podanie swojej daty urodzenia – tobie pozostawiam kwestię, czy zamierzasz podać swoje prawdziwe dane czy odjąć sobie kilka lat 😉
  1. Aplikacja poprosi Cię o zrobienie selfie – dzięki temu część ustawień twojego wyglądu zostanie Ci z góry zaproponowana. Z perspektywy uważam to za świetne rozwiązanie. Chyba nie dałabym rady ustawić każdego szczegółu mojej twarzy tak, aby faktycznie mój awatar przypominał mnie!
  1. Spersonalizuj swojego awatara – dopasuj poszczególne elementy twojego wyglądu – fryzurę, kolor włosów, kolor i kształt oczu i ust, możesz także dodać sobie trochę makijażu. Wybierz odpowiedni kształt sylwetki i (jeśli jesteś kobietą) możesz również wybrać swój rozmiar biustu (niestety dostępne są tylko trzy rozmiary, więc ewentualne powiększenie będzie musiało mieć swoje granice 😉 )
  1. Czas na strój! Skomponuj go samodzielnie z dostępnych elementów lub wybierz jedną z gotowych propozycji z wielu dostępnych kolekcji. Propozycji jest zatrzęsienie – od sportowego szyku po eleganckie sukienki. Znajdziesz również stroje sportowe Nike czy też przeznaczone dla fanów koszykówki czy baseballu. Jeśli jesteś akurat w ciąży, znajdziesz także propozycje dla siebie! Kostium pszczółki, jednorożca lub kota? Nie ma problemu, są i takie opcje. Pełna dowolność wyboru stylu odpowiedniego do twojego charakteru, okazji czy też pory roku (piszę te słowa w maju, kiedy znajdziesz w szeroką gamę strojów wiosenno-letnich).
  1. Kiedy zapiszesz swojego awatara (bez obaw, w dowolnej chwili możesz go modyfikować), aplikacja przeniesie Cię do naklejek, czyli wielu propozycji wykorzystania twojego papierowego wizerunku. Wykorzystaj opcję “wyszukaj naklejki” aby znaleźć tematyczne obrazki. Dla zobrazowania tego jak to działa, wpisałam w wyszukiwarkę “praca”, poniżej możesz zobaczyć jakie opcje przygotowała dla mnie wyszukiwarka.
  1. No dobra, super. Mam już swojego awatara, super dużo naklejek i w ogóle. Ale ja przecież chcę sobie te obrazki wykorzystać w prezentacji, karcie pracy, grze czy w czym tam jeszcze! Mówisz- masz, bardzo proszę. Kliknij naklejkę, którą chcesz wykorzystać, a następnie zdecyduj w jaki sposób chcesz ją do siebie (lub kogoś!) przesłać. Do wyboru masz sporo opcji – od wysyłki messengerem, mailam czy smsem, po bezpośrednią opcję zapisania na dysku google czy przesłanie do innych aplikacji. Your choice. Ja przesyłam sobie naklejki do googlowskich zdjęć, a z nich ściągam sobie z konta google na komputer. 

Od tego momentu możesz dowolnie wykorzystywać swojego awatara i wstawiać go gdzie tylko masz ochotę. 

Jeśli ten artykuł okazał się być dla Ciebie za długi i zdecydowanie preferujesz formę skrótową, wówcza zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym zapraszam Cię na moment do mojego telefonu i krok po kroku pokazuję jak zrobić swoje bitmoji.

Jeśli masz jakieś szybkie pomysły i sugestie do czego może przydać się własna papierowa postać – zostaw swój komentarz poniżej i podziel się swoim pomysłem ze społecznością!

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym kim jestem i co robię – przeczytaj więcej w zakładce O MNIE. Wpadnij też na mojego facebooka – tam zawsze znajdziesz najświeższe informacje!

Przeczytaj inne moje artykuły: