Kim jestem?

Najczęściej przedstawiam się jako Metodyk-praktyk i Teacher Trainer, chociaż to jedynie część tego, czym zajmuję się w swojej pracy. Od kilku lat rozwijam swoją markę „Metodyka Języka”, w ramach której realizuję swoje wymarzone projekty edukacyjne i biznesowe. Jestem też aktywnym lektorem i tłumaczką oraz absolutnym samorozwojowym freakiem! Ciągle uczę się czegoś nowego i głęboko wierzę, że to właśnie w tym tkwi sekret sprawnego jak żyleta umysłu do późnej starości.

Uczę, jak skutecznie uczyć innych

Jako Metodyk-praktyk uwielbiam wyszukiwać nowinki  metodyczne i wdrażać je na moich lekcjach. Ale też zajęcia, które prowadzę, są często zaskakująco… analogowe! Wierzę w moc komunikacji i oswajania strachu przed językiem oraz oddawania uczniom decyzyjności w nauce. Nie wierzę w uczenie się czegokolwiek na pamięć i zaniżanie poziomu kursantowi. Widzę za to, jak ważne są w nauczaniu relacje z drugim człowiekiem — tym małym, i tym dorosłym — dla mnie to zawsze drogowskaz prowadzący mnie w odpowiednim kierunku. 

Swoją wiedzą oraz pomysłami na prowadzenie skutecznych i angażujących zajęć dzielę się podczas szkoleń, webinarów czy konferencji (także tych, które organizuję!).

Wspieram właścicieli małych szkół

Jakiś czas temu odkryłam, że potrafię doradzać małym szkołom tak, by zyskały zupełnie nową perspektywę i pomysły na rozwój. Ciągle kształcę się we wszystkich aspektach dotyczących funkcjonowania szkół, by jeszcze lepiej wspierać was pod kątem rozwiązywania problemów i trudności, ruszania z biznesem z miejsca, rekrutacją,  kwestiami finansowymi, kadrowymi czy marketingowymi. Konsultacje oraz Mentoring sprawiają mi ogromną satysfakcję, szczególnie gdy dostaję od was podziękowania i polecacie mnie dalej!

Jestem częścią #TeamNGL

Moje serce bije w czarno-żółtych barwach! Od kilku lat jestem dumnym członkiem #TeamuNGL, czyli ekipy National Geographic Learning Polska. Cieszę się, że mogę w ten sposób kształtować umysły młodych ludzi, którzy uczą się języka w nowoczesny sposób, poznając świat i kształtując kompetencje przyszłości. Dla NGL Polska prowadzę webinary i szkolenia, tworzę materiały edukacyjne i wspieram metodycznie szkoły zrzeszone w programie Proud Users of NGL.

Dzielę się swoją wiedzą

Uwielbiam występować publicznie, stąd często można mnie spotkać na wydarzeniach branżowych w roli prelegenta — koniecznie podejdź się przywitać, jeśli spotkamy się na jednym z nich. Wielką przyjemność sprawia mi prowadzenie szkoleń i webinarów, chociaż często potrzebuję po nich tzw. dnia zombie, gdy dochodzę do siebie po nadmiarze bodźców. Nagrywam także podcast, piszę artykuły na bloga i do prasy branżowej, udzielam się w mediach społecznościowych. Tworzę także scenariusze zajęć i materiały edukacyjne, w których przemycam mnóstwo zadań komunikacyjnych.

Mam sporo na swoim talerzu

Prywatnie też się u mnie dzieje. Jestem żoną Najlepszego z Mężów, z którym dzielimy pasję do tworzenia wspierających ludzi biznesów i niechęć do nachalnej sprzedaży. Wspólne mamy też zamiłowanie do sportów zimowych (oboje jesteśmy instruktorami i poznaliśmy się na szczycie góry) i miłość do gubienia się w uliczkach europejskich miast. Naszą rodzinę dopełnia Czupurek, który często zmusza nas do weryfikacji naszych planów i pracy późnymi wieczorami. Pewnie nie muszę CI mówić, jak wyczerpujące i pełne niespodzianek jest bycie mamą… Poza aktywnym brzdącem jest też leniwy kot, którego zadaniem w tej rodzinie jest łapanie much i wywiązuje się z niego średnio na jeża. Lubi za to wejść czasem w kadr webinaru i pokazać… no właśnie. Poza tym? Sport, gotowanie, ogród i czytanie. Dużo czytania.

Zgadza się. Zwykle brakuje mi doby.