abc świeżynek

Metodyka Języka: ABC świeżynek. Szkolenie dla początkujących lektorów.

Szkolenie w punktach

Co? Szkolenie metodyczne na żywo (wraz z modułem online)

Kiedy? sobota 25 września (online w piątek 24 września)

Gdzie? Poznań

Jak? stacjonarnie w kameralnej grupie oraz online

Dla kogo? Początkujący nauczyciele i lektorzy, pracujący z young learners

Co?

Przygotowałam dla Ciebie wyjątkowe szkolenie metodyczne! Bazując na moim wieloletnim doświadczeniu we wdrażaniu do pracy młodych (wiekiem lub duchem) nauczycieli i lektorów przygotowałam program, który pomoże Ci stać się kompetentnym edukatorem. Pokażę Ci sprawdzone i proste pomysły, dzięki którym poprowadzisz ciekawe, atrakcyjne i metodycznie przemyślane zajęcia językowe. Przejdziemy od rozgrzewek, przez wprowadzanie nowego materiału po sposoby na atrakcyjne zakończenie zajęć. Wszystko poprzemy dawką wiedzy teoretycznej, która pomoże Ci zrozumieć “dlaczego tak, a nie inaczej”. Dostaniesz ode mnie pakiet gotowych narzędzi i rozwiązań do wprowadzenia “od jutra” oraz gwarancję gotowości do rozpoczęcia pracy lektora – nawet jeśli będziesz robić to po raz pierwszy!

Dla kogo?

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

 • rozpoczynasz właśnie pracę lektora lub nauczyciela języków obcych
 • przekwalifikowujesz się i rozpoczynasz nowy rozdział w życiu
 • nie masz zbyt dużego doświadczenia w pracy z dziećmi
 • chcesz szybko zyskać niezbędne kompetencje
 • zależy Ci na sprawdzonych rozwiązaniach, możliwych do wprowadzenia od zaraz
 • chcesz poszerzyć swoje kompetencje metodyczne
 • wiesz, że potrzebujesz wsparcia na początkowym etapie Twojej lektorskiej drogi
 • zależy Ci, aby być atrakcyjnym kandydatem do pracy w szkołach językowych i placówkach alternatywnych

Jak?

Szkolenie składać się będzie z dwóch modułów – teoretycznego online (w formie webinaru, w którym możesz uczestniczyć na żywo lub obejrzeć jego powtórkę) oraz stacjonarnego w kameralnej grupie początkujących lektorów. Zależy mi na tym, by wszyscy uczestnicy czuli się swobodnie, stąd grupa będzie liczyła maksymalnie 20 osób. Da nam to przestrzeń do pracy warsztatowej, gdzie weźmiesz udział w każdej zabawie i na własnym przykładzie zobaczysz i przećwiczysz wszystkie aktywności. Będzie też okazja do zadania pytań i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości. Poznasz również innych początkujących lektorów, z którymi możesz wymienić się doświadczeniami i wymienić kontaktami. 

Dlaczego?

W swojej pracy spotkałam wielu rozpoczynających swoją przygodę z nauczaniem lektorów. Wiem, z jakimi wyzwaniami spotykają się na początku drogi i jakie narzędzia są im niezbędne na start. Zdaję sobie też sprawę, że program wdrażający, który często proponują pracodawcy siłą rzeczy skupia się głównie na stronie administracyjnej oraz pokazuje specyfikę danej szkoły, ale siłą rzeczy brakuje czasu na wdrożenie metodyczne i pokazanie konkretnych gier i zabaw, które lektor może wdrożyć na zajęciach. To szkolenie daje właśnie to – GRY, ZABAWY I ĆWICZENIA DO WPROWADZENIA NA ZAJĘCIACH JĘZYKOWYCH Z YOUNG LEARNERS.

Pokażę Ci jak skutecznie zaplanować i przeprowadzić lekcję, wykorzystać proste i łatwo dostępne materiały i gadżety w celu realizacji świetnych zajęć językowych. Wszystkie moje pomysły są sprawdzone i przetestowane na setkach uczniów i mają gwarancję skuteczności. Od A do Z nauczę Cię wszystkiego, czego potrzebujesz żeby rozpocząć z wysokiego C!

Co zawiera szkolenie?

Część teoretyczna – 3-godzinny webinar online:

W piątek spotkamy się w pokoju webinarowych i poruszymy kwestie teoretyczne, które pozwolą Ci zrozumieć CO robimy i JAK robimy w celu osiągnięcia sukcesu edukacyjnego i relacyjnego z uczniami. Poruszymy takie tematy jak:

 • okiem metodyka – jak pracować z poszczególnymi grupami wiekowymi
 • jak uczy się mózg
 • konstrukcja lekcji języka obcego
 • praca z podręcznikiem vs. zabawa na dywanie
 • rady i porady metodyka
Część praktyczna – 8-godzinny warsztat na żywo:

Spotkanie w kameralnej grupie w Poznaniu. Na własnej skórze poczujesz radość wynikającą z wzięcia udziału w fajnej i angażującej lekcji języka. Przećwiczysz sprawdzone i atrakcyjne gry, zabawy i aktywności. W programie mamy wszystko, czego potrzebujesz na start:

 • lodołamacze i integatory (by dobrze poznać grupę i dać się jej polubić)
 • proste i skuteczne rozgrzewki językowe (rozpoczynamy zajęcia z przytupem)
 • niebanalne sposoby na wprowadzenie nowych treści (nowe znaczy ciekawe!)
 • angażujące ćwiczenia komunikacyjne (rozgadujemy młode umysły)
 • gry i zabawy z kartami obrazkowymi (pomysły na wesołe zapamiętywanie słówek)
 • język w ruchu (aktywne ciało to aktywny język)
 • szczęśliwe zakończenia (radosny sposób na zakończenie zajęć)

Co jest w cenie?

 • łącznie 11h najwyższej jakości szkolenia prowadzonego przez praktyka
 • warsztat, podczas którego przećwiczysz kreatywne sposoby prowadzenia zajęć językowych
 • 6-miesięczny dostęp do szkolenia w module online
 • e-book podsumowujący część warsztatową, zawierający przedstawione pomysły
 • imienny certyfikat ukończenia szkolenia
 • wybrany archiwalny webinar z portfolio Metodyki Języka
 • dostęp do grupy na FB “Praktyczna Metodyka Języka”
 • możliwość zadania pytań i rozwiania wątpliwości
 • bufet regeneracyjny (kawa, herbata, napoje, owoce, ciasto oraz pizza party)

Ile za to cudo?

Cena Early Birds (do 10.09.) 199 zł

Cena standardowa 249 zł

Uwagi i haczyki

haczyk #1

Zdecydowałam się na organizację szkolenia stacjonarnego w czasach pandemii. Wierzę, że to jedyna forma, która pozwoli “praktycznie” przygotować się do pracy w charakterze lektora. Zależy mi na przestrzeganiu podstawowych środków ostrożności, stąd pytania o ukończenia szczepień oraz niewielka grupa szkoleniowa. Podczas szkolenia nie będą obowiązywały maseczki (chyba, że masz takie życzenie), o ile nie zostaną wprowadzone odgórne obostrzenia.

haczyk #2

To szkolenie jest przeznaczone dla początkujących lektorów, którzy rozpoczynają pracę lub mają w niej niewielkie doświadczenie. Dlatego będę pokazywać PODSTAWOWE narzędzia pracy oraz sposoby ich rozwijania. Jeśli jesteś bardziej zaawansowanym lektorem, sprawdź inne moje szkolenia spod znaku Metodyki Języka.

haczyk #3

Ten warsztat skupia się na sposobach pracy z YOUNG LEARNERS, czyli (w moim rozumieniu) dzieci w szkole podstawowej. Jeśli przymierzasz się do pracy ze starszymi lub młodszymi kursantami, sprawdź inne moje szkolenia.

haczyk #4

Szkolenie stacjonarne odbywa się w Poznaniu. Wiem, że nie każdemu będzie po drodze. Jeśli natomiast jesteś właścicielem szkoły albo jesteś lektorem i możesz zebrać ekipę (min. 8 osób) i chcesz, żebym przyjechała do Twojego miasta i poprowadziła dla Ciebie to szkolenie – nie ma problemu, skontaktuj się ze mną mailowo – hello@olamarchwian.pl 

Kto prowadzi?

Szkolenie poprowadzę ja – Ola Marchwian, do niedawna metodyk w poznańskiej szkole językowej Papuga, aktualnie trenerka nauczycieli i lektorów oraz mama u progu samodzielnej kariery. Przez wiele lat rozwijałam metodykę szkoły oraz tworzyłam autorskie programy kursów i obozów językowych. Jestem autorką artykułów metodycznych w prasie branżowej oraz bloga Metodyka Języka w ramach którego tworzę również własny podcast. Blisko współpracuję z National Geographic Learning Polska – to tam znajdziesz wiele lajwów oraz materiałów z moimi pomysłami na zajęcia. Moją największą pasją są szkolenia – przeprowadziłam ich w karierze wiele i teraz chcę podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem z Tobą. Więcej o mnie możesz przeczytać tu.